Setkávání a vnitřně řízené učení v rozmanité skupině lidí

Volná hra, coworking, cohousing

Co se děje (nejen) na Základně

O ZÁKLADNĚ

Jsme otevřeni všem se zájmem o svobodnou hru, sebeřízení, sebepoznání, tvoření, vzdělávání v jakékoliv oblasti, uzdravování duševních bolestí, péči o tělo, učení se nenásilné komunikaci, všímavosti, soucitu, respektujícímu přístupu, o sdílení a setkávání, technologie i permakulturu.

Hledáte skupinu k setkávání pro vaše děti nebo místo nedaleko Prahy (bus MHD z metra C, Budějovická) pro coworking, osobní rozvoj, vzdělávání, tvoření i odpočinek? Přijeďte jako tulák samotář, rodina nebo k nám prostě vyšlete děti.

Ať jste kdekoliv na cestě za poznáním, jste vítáni. Na otočku, na noc, na týden. Dejte nám vědět o vašem záměru na rerichova@proton.me a přijeďte. Nebo nám napište, chcete-li se dozvědět víc.

Máte nabídku události pro děti, mladé lidi, dospělé? Pro domškoláky, rodiče, ale i pro další skupiny či jednotlivce? Sem s ní. Rádi vás podpoříme v organizaci vašeho sezení, skupiny – kruhu, workshopu, kurzu, semináře, přednášky nebo besedy u nás.

O NÁS

MÍŠA ŘEŘICHOVÁ

Chcete se dozvědět víc nebo se zapojit do dění na Základně? Míša je tím, kdo vám poví o možnostech, záměrech i událostech a provede vás postupem zapojení. Věnuje se organizaci, tvorbě programu, koncepce a hýčká „Povědomí“ komunitní kultury. Nabízí individuální spolupráci na osobním rozvoji formou konzultací, setkávání v seberozvojových sebeřízených skupinách.

rerichova@proton.me | +420731513830

JIRKA KOŠÁREK

Je spoluzakladatelem Aliance pro sebeřízené vzdělávání a zakladatelem projektu SvobodaUčení.cz. Natáčí s Míšou videa pro YouTube kanál Důvěřujeme dětem. Může nabídnout IT kurzy na různá témata, jako např. natáčení a editace videa, 3D grafika, tvorba webů ve WordPressu, stavba PC a jiné. Zajímá se o kryptoměny, zejména Bitcoin a Chia.

ANDREA VAJDIAK

Jsem na cestě sebeřízením nejen ve vzdělávání se synem, který jako domškolák absolvoval základní školu. Jednou z mých životních náplní je zájem o různé podoby komunikace a seberozvoje. Baví mě sdílet, objevovat život a jeho cesty takové, jaké jsou. Před studiem sociální práce jsem se věnovala výcviku v tanečně pohybové terapii. Ta je pro mě zdrojem inspirace a vede mě k uvědomění si propojení těla a mysli. Mou aktuální vášní je psychoterapie. Na Zákadně se můžeme setkávat v rozmanitých seberozvojových sebeřízených skupinách.

a.vajdiak@gmail.com | +420774737574

MIKULÁŠ CHRASTINA

Ahoj, na Základně nabízím skupinové parkourové lekce na trampolíně pro začátečníky. Organizuji setkání pro YouTubery a manga čtenáře.

kukymap@gmail.com

VERONIKA KOMÍNOVÁ

Jsem zpěvačka, lektorka a terapeutka. Máma tří synů v individuálním vzdělávání. Princip sebeřízení mě přitahoval vždycky k sobě. Stále se učím a ráda nacházím nové cesty v rodičovství i komunikaci a ve spolupráci s ostatními. Na Základně nabízím své zkušenosti v práci s hlasem, zpěvem, sebeprojevením, herectvím, workshopy, léčivé hlasové kruhy.

kominovaveronika@gmail.com

+420604260996

HRA SVOBODNÁ

Na Základně jsem doma. Jsem součástí „Povědomí“ místní kultury. Nabízím všem, kdo Základnu navštíví, flow. Naplnění potřeb autonomie, kompetence a mezilidských vztahů je mé know how na životní spokojenost. Jsem učením, prací i zábavou v jedné osobě. Proto mám k dispozici vzácný zdroj… vnitřní motivaci. Máte odvahu nevystupovat ze své komfortní zóny? Ale právě naopak, vychutnat si příjemné pocity soucitu, laskavosti a přijetí tam, kde vás nikdo, ani vy sami, k ničemu nenutí? Kde tudíž nic nemusíte, ale můžete cokoli, pokud tím nikomu neubližujete? Třeba budete mít prvně v životě dostatek času… příležitost všimnout si, co potřebujete a stávat se sami sebou. No, a pokud to už znáte a umíte, pak mi třeba s touhle životní lekcí pro ostatní pomůžete.

CENTRUM SEBEŘÍZENÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Setkávají se u nás děti, dospívající i dospělí. Naším cílem je učící se komunita. Organizujeme společně rozmanité události a vzdělávací příležitosti. Vycházíme z potřeb zapojených lidí. Našimi východisky jsou princip nenásilí a od něj odvozené sebeřízení.

Hledáte-li skupinu k setkávání pro vaše děti v individuálním vzdělávání (v domácím vzdělávání – domškoláky) nebo místo nedaleko  (bus MHD z metra C Budějovická) pro coworking, osobní rozvoj, vzdělávání, tvoření i odpočinek? Přijeďte jako tulák samotář, rodina nebo k nám prostě vyšlete děti.

Dny na Základně probíhají různě. Můžeme dělat „nic“, být na výletě, vyrábět keramiku, stavět záhon nebo vést debaty v kruhu či čerpat inspiraci z tématických seberozvojových skupin a kurzů. Někdo nabývá nová poznání z individuálně nabízených lekcí a jiný zas z možnosti být sám se sebou.

Vycházíme z teorie sebeurčení. Důvěřujeme vnitřní motivaci. Proto nám záleží na tom, aby nikdo nebyl cíleně vnějšně motivován, nucen k chování a výkonům trestáním a odměňováním, srovnáváním, hodnocením. Zapojení do dění a programu na Základně je dobrovolné.

POVĚDOMÍ

Komunitní kulturu zakládáme na vědomém neustálém vytváření sdíleného „Povědomí“. Znamená to, že si všímáme vlastních pocitů a potřeb. Společně se pak učíme přijímat emoce vlastní i ostatních a uznávat vzájemně naše potřeby. O potřebách a způsobech jejich naplnění se učíme nenásilně komunikovat, podporovat se v učení. Chcete se zapojit? Napište nebo zavolejte Míše rerichova@proton.me | +420731513830 nebo vyplňte náš formulář pro zájemce.

NAŠE ZÁZEMÍ

WORLDSCHOOLING HUB

Need a place to work or create? Or even a place where you can work in peace while your kids have fun? We provide coworking space and temporary cohousing. You’ll meet children and adults, individuals and groups from all over the world, nomadic unschoolers, couchsurfers.

We are open to anyone interested in free play, self-direction, self-discovery, creation, education in any area, healing mental pain, body care, learning non-violent communication, mindfulness, compassion, respect, sharing and gathering, technology and permaculture.

The values cultivated by our community are the principle of non-violence and, derived from it, non-violent communication and self-direction of people. Children are people too.

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

✓ Blender a 3D grafika, stavba webů, tvorba videí, operační systémy, volná hra venku i uvnitř.

✓ Scházíme se dopoledne. Můžete dorazit kdykoliv během dne. Dopoledne plánujeme program.

✓ Potřebujete půjčit PC? Dejte nám vědět. Ať s vámi počítáme.

✓ Budeme s vámi my, Jirka Košárek a Míša Řeřichová, případně další lidi zapojení do dění na Základně.

✓ 2x sváča a 1x oběd zajištěny 🙂

✓ Jste dospívající (i tápající) na cestě za poznáním?

✓ Rodiče s potřebou zorientovat se ve vzdělávacích příležitostech? Máte pochybnosti v oblastech výchovy a vzdělávání? Cítíte se v přístupu k životu i dětem osaměle, bez podpory příbuzných či přátel?

✓ Organizujete vznik vzdělávací příležitosti pro vnitřně řízené vzdělávání a přejete si načerpat inspiraci?

✓ Podporujete děti, dospívající či dospělé v sebeřízení už nějaký čas a máte zkušenosti ke sdílení s těmi, co jsou v počátcích?
Ať jste kdekoliv na cestě ke svobodě v učení, k sebeřízení… jste vítáni.

Pojďme se setkat, pozdravit známé tváře a poznat nové v rozrůstající se komunitě příznivců sebeřízeného vzdělávání.

Společně budeme objevovat náš hlas v souvislostech s tělem i duší.

Pojďte s odvahou zjistit, co váš zvukový projev říká o vás samých, a kde ještě můžete otevřít svůj nevyužívaný potenciál.

V malé skupince, v důvěře a podpoře, můžete konečně ukázat to, co se ve vás stále ještě skrývá.

✓ Máte chuť rozvíjet se kreativně s otevřenou myslí?

✓ Rádi zpíváte? Hledáte ke zpěvu odvahu?

✓ Chcete zlepšit svůj mluvený projev?

✓ Cítíte touhu projevit se v plné síle svých možností?

✓ Zajímá vás vliv zpěvu a zvuku na naše tělo a mysl.

Všichni, kdo objevujtete nebo jsou vám blízké principy sebeřízení | nenásilné komunikace | sebeřízeného vzdělávání | unschooling | homeschooling | worldschooling | svobodné školy a další rozmanité způsoby vnitřně řízeného učení, pojeďte s námi.

MINULÉ UDÁLOSTI

rerichova@proton.me | +420731513830

rerichova@proton.me 

+420731513830

© 2022 Základna Kamenice