Setkávání a vnitřně řízené učení v rozmanité skupině lidí

Volná hra, coworking, cohousing

Co se děje (nejen) na Základně

O ZÁKLADNĚ

Jsme otevřeni všem se zájmem o svobodnou hru, sebeřízení, sebepoznání, tvoření, uzdravování bolestí duše, péči o tělo, učení se nenásilné komunikaci, všímavosti, soucitu, respektujícímu přístupu, o sdílení a setkávání, technologie i permakulturu. Uf… snad jsme na nic nezapomněli. 🙂

Hledáte skupinu k setkávání pro vaše děti, místo nedaleko Prahy (bus MHD z metra C, Budějovická) pro coworking, osobní rozvoj, tvoření i odpočinek? Přijeďte jako tulák samotář, rodina nebo k nám prostě vyšlete děti.

Ať jste kdekoliv na cestě za poznáním, jste vítáni. Na otočku, na noc, na týden. Dejte nám vědět o vašem záměru na rerichova@proton.me a přijeďte. Nebo nám napište, chcete-li se dozvědět víc.

Máte nabídku události pro děti, mladé lidi, dospělé? Pro domškoláky, rodiče, ale i pro další skupiny či jednotlivce? Sem s ní. Rádi vás podpoříme v organizaci vašeho sezení, skupiny – kruhu, workshopu, kurzu, semináře, přednášky nebo besedy u nás.

O NÁS

MÍŠA ŘEŘICHOVÁ

člen posádky

Chcete se dozvědět víc nebo se zapojit do dění na Základně? Jsem tím, kdo vám poví o možnostech, záměrech i událostech a provedu vás postupem zapojení. Věnuji se organizaci, tvorbě programu, koncepce a hýčkám „Povědomí“ komunitní kultury. Nabízím spolupráci na osobním rozvoji formou individuálního rozhovoru, nebo prostřednictvím setkávání v sebeřízených skupinách online i offline.

rerichova@proton.me | +420731513830

JIRKA KOŠÁREK

člen posádky

Jsem spoluzakladatelem Aliance pro sebeřízené vzdělávání a zakladatelem projektu SvobodaUčení.cz. Natáčím s Míšou videa pro YouTube kanál Důvěřujeme dětem. Organizuji IT pondělky na různá témata, jako např. natáčení a editace videa, 3D grafika, tvorba webů ve WordPressu, stavba PC a jiné. Zajímám se o kryptoměny, zejména Bitcoin a Chia.

ANDREA VAJDIAK

člen posádky

Jsem na cestě sebeřízením nejen ve vzdělávání se synem, který jako domškolák absolvoval základní školu. Jednou z mých životních náplní je zájem o různé podoby komunikace a seberozvoje. Baví mě sdílet, objevovat život a jeho cesty takové, jaké jsou. Před studiem sociální práce jsem se věnovala výcviku v tanečně pohybové terapii. Ta je pro mě zdrojem inspirace a vede mě k uvědomění si propojení těla a mysli. Mou aktuální vášní je psychoterapie. Na Zákadně se můžeme setkávat v rozmanitých seberozvojových sebeřízených skupinách.

a.vajdiak@gmail.com | +420774737574

MIKULÁŠ CHRASTINA

člen posádky

Ahoj, na Základně jsem doma. Baví mě skupinové parkourové lekce na trampolíně, anime a rád čtu manga.

kukymap@gmail.com

VERONIKA KOMÍNOVÁ

hostující

Jsem zpěvačka, lektorka a terapeutka. Máma tří synů v individuálním vzdělávání. Princip sebeřízení mě přitahoval vždycky k sobě. Stále se učím a ráda nacházím nové cesty v rodičovství i komunikaci a ve spolupráci s ostatními. Na Základně nabízím své zkušenosti v práci s hlasem, zpěvem, sebeprojevením, herectvím, workshopy, léčivé hlasové kruhy.

kominovaveronika@gmail.com

+420604260996

HRA SVOBODNÁ

člen posádky

Na Základně jsem doma. Jsem součástí „Povědomí“ místní kultury. Nabízím všem, kdo Základnu navštíví, flow. Naplnění potřeb autonomie, kompetence a mezilidských vztahů je mé know how na životní spokojenost. Jsem učením, prací i zábavou v jedné osobě. Proto mám k dispozici vzácný zdroj… vnitřní motivaci. Máte odvahu nevystupovat ze své komfortní zóny? Ale právě naopak, vychutnat si příjemné pocity soucitu, laskavosti a přijetí tam, kde vás nikdo, ani vy sami, k ničemu nenutí? Kde tudíž nic nemusíte, ale můžete cokoli, pokud tím nikomu neubližujete? Třeba budete mít prvně v životě dostatek času… příležitost všimnout si, co potřebujete a stávat se sami sebou. No, a pokud to už znáte a umíte, pak mi třeba s touhle životní lekcí pro ostatní pomůžete.

CENTRUM SEBEŘÍZENÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Učení je život, život je učení. Jak jinak nazvat, co na Základně vlastně děláme? Prostě dáváme k dispozici náš prostor. Setkávají se tu děti, dospívající i dospělí. Naším cílem je učící se komunita. Vycházíme z potřeb zapojených lidí, principu nenásilí a od něj odvozeného sebeřízení.

Potřebují vaše děti v individuálním vzdělávání (v domácím vzdělávání – domškoláci) skupinu k setkávání nebo hledáte místo nedaleko Prahy  (bus MHD z metra C Budějovická) pro coworking, osobní rozvoj, tvoření i odpočinek? Přijeďte jako tulák samotář, rodina nebo k nám prostě vyšlete děti.

Zapojení do dění na Základně je pro všechny dobrovolné.

POVĚDOMÍ

Komunitní kulturu zakládáme na neustálém vytváření sdíleného „Povědomí“. Znamená to, že si všímáme, co cítíme a potřebujeme. Společně se pak o tom všem učíme komunikovat. Chcete se zapojit? Napište nebo zavolejte Míše rerichova@proton.me | +420731513830 nebo vyplňte náš formulář pro zájemce.

NAŠE ZÁZEMÍ

WORLDSCHOOLING HUB

Need a place to work or create? Or even a place where you can work in peace while your kids have fun? We provide coworking space and temporary cohousing. You’ll meet children and adults, individuals and groups from all over the world, nomadic unschoolers, couchsurfers.

We are open to anyone interested in free play, self-direction, self-discovery, creation, healing mental pain, body care, learning non-violent communication, mindfulness, compassion, respect, sharing and gathering, technology and permaculture.

The values cultivated by our community are the principle of non-violence and, derived from it, non-violent communication and self-direction of people. Children are people too.

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

✓ Blender a 3D grafika, stavba webů, tvorba videí, operační systémy, volná hra venku i uvnitř.

✓ Scházíme se dopoledne. Můžete dorazit kdykoliv během dne. Dopoledne plánujeme program.

✓ Potřebujete půjčit PC? Dejte nám vědět. Ať s vámi počítáme.

✓ Budeme s vámi my, Jirka Košárek a Míša Řeřichová, případně další lidi zapojení do dění na Základně.

✓ 2x sváča a 1x oběd zajištěny 🙂

✓ Jste dospívající (i tápající) na cestě za poznáním?

✓ Rodiče s potřebou zorientovat se ve vzdělávacích příležitostech? Máte pochybnosti v oblastech výchovy a vzdělávání? Cítíte se v přístupu k životu i dětem osaměle, bez podpory příbuzných či přátel?

✓ Organizujete vznik vzdělávací příležitosti pro vnitřně řízené vzdělávání a přejete si načerpat inspiraci?

✓ Podporujete děti, dospívající či dospělé v sebeřízení už nějaký čas a máte zkušenosti ke sdílení s těmi, co jsou v počátcích?
Ať jste kdekoliv na cestě ke svobodě v učení, k sebeřízení… jste vítáni.

Pojďme se setkat, pozdravit známé tváře a poznat nové v rozrůstající se komunitě příznivců sebeřízeného vzdělávání.

Všichni, kdo objevujtete nebo jsou vám blízké principy sebeřízení | nenásilné komunikace | sebeřízeného vzdělávání | unschooling | homeschooling | worldschooling | svobodné školy a další rozmanité způsoby vnitřně řízeného učení, pojeďte s námi.

Společně budeme objevovat náš hlas v souvislostech s tělem i duší.

Pojďte s odvahou zjistit, co váš zvukový projev říká o vás samých, a kde ještě můžete otevřít svůj nevyužívaný potenciál.

V malé skupince, v důvěře a podpoře, můžete konečně ukázat to, co se ve vás stále ještě skrývá.

✓ Máte chuť rozvíjet se kreativně s otevřenou myslí?

✓ Rádi zpíváte? Hledáte ke zpěvu odvahu?

✓ Chcete zlepšit svůj mluvený projev?

✓ Cítíte touhu projevit se v plné síle svých možností?

✓ Zajímá vás vliv zpěvu a zvuku na naše tělo a mysl.

MINULÉ UDÁLOSTI

rerichova@proton.me | +420731513830

rerichova@proton.me 

+420731513830

© 2022 Základna Kamenice