Nabízím možnost setkat se, sdílet, podpořit

nejen v náročných situacích dětem, dospívajícím i dospělým. Můžeme se potkat online nebo fyzicky, jednorázově nebo se potkávat pravidelně. Psát si emaily, chatovat, zavolat si nebo se spojit prostřednictvím Google Meet, Zoom. Témata, která s lidmi řeším, jsou třeba pocity uvíznutí v životě nebo v myšlenkách, konflikty v rodině a zaplavení emocemi. Potřebujete-li lépe porozumět svým potřebám, motivacím nebo se více vyznat v chování vašich dětí či dětí a dospívajících ve vaší škole.

Máte-li touhu zorientovat se v mezilidských vztazích, v možnostech vzdělávání, dorozumět se, účelně komunikovat. 

Pochybujete-li o sobě, o svém způsobu života nebo vzdělávání nebo třeba také o tom, jak se rozvíjejí vaše děti. Nemáte-li podporu blízkých a přátel. 

Tématem rozhovoru může být cokoli, co zrovna řešíte, co vás trápí. Nejen vzdělávání. Ráda s vámi budu sdílet svůj čas, informace i zkušenosti. Služby poskytuji také bezplatně jako člen týmu Aliance pro sebeřízené vzděláváníNapište mi nebo zavolejte, máte-li chuť na michaela.rerichova@seberizenevzdelavani.cz | +420731513830 nebo můžete vyplnit formulář pro zájemce o rozhovor níže.

Těším se, co společně prožijeme, Michaela Řeřichová

Z jakých zkušeností vycházím

Pamatuji si, jaké to je, být dítětem, dospívat a nemít se kam se obracet s pocitem bezpečí. Vím, jak náročné může být partnerství, rodičovství, procházet vyhořením v životě nebo uvíznutím na profesní cestě.

Studovala jsem ekonomii, sociální práci a od dětství jsou mojí vášní psychologie, učení a komunikace. Od roku 2010 se zabývám sebeřízením. Zkoumám vliv volné hry (free play) a stavů plynutí neboli flow stavů (flow states) na zdraví i prožívání lidí. Zajímá mě především jejich potenciál při využití v procesu učení a v sebe-terapii. Při práci vycházím z důvěry v odolnost a sebeúzdravné schopnosti člověka včetně dětí. Volná hra, schopnost učit se, uzdravovat a mezlidský vztah (stejně jako v jiných vztahových a vývojových terapiích) jsou prostředky, jichž ve spolupráci s lidmi využívám.

V současné době jsem v psychoterapeutickém výcviku ve skupinové a individuální terapii. Rozvíjím své znalosti a schopnosti v kraniosakrální terapii zaměřené na péči o nejmenší děti v preverbálním období. 

Děti, dospívající a dospělé ráda podporuji v důvěře v jejich schopnost úspěšně navigovat vlastní život, v uvědomění, že je možné stávat se sám sobě soucitným a laskavým lídrem i terapeutem.

Nabízím terapeutickou podporu a spolupráci na osobním rozvoji dospívajícím, dospělými i týmům a skupinám. 

Smysl mi dává rozvíjet služby pro sebeřízené vzdělávání. Zaujalo mě také jako možnost pro nízkoprahová centra pro děti a dospívající, kde jsem pracovala.

Organizuji mimo jiné 

¦→ skupiny osobního rozvoje  a podpůrné skupiny 

¦→ setkání příznivců sebeřízeného vzdělávání  

¦→ pobyty pro příznivce sebeřízeného vzdělávání.

S Jiřím Košárkem, životním partnerem, spoluzakladatelem Aliance pro sebeřízené vzdělávání, zakladatelem iniciativy Svoboda učení točíme videa pro YouTube kanál Důvěřujeme dětem a tvoříme Základnu – místo setkávání.